Ballina / World / Sports / ​Formacioni i javës në Serie A, aty edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare (Foto)
Loading...

​Formacioni i javës në Serie A, aty edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare (Foto)

Mbrojtësi i Crotones, Arlind Ajeti është përfshirë në formacionin më të mirë të xhiros së dytë në Serie A.

Përkrah tij në mbrojtje janë edhe Leonardo Bonucci, De Silvestri dhe Ghoulam.

Pjesë e këtij formacioni janë edhe lojtarët tjerë të mëdhenj si Paulo Dybala, Mauro Icardi, Ivan Perisic e Suso.

Formacioni i javës në Serie A: Christian Puggioni [Sampdoria], Lorenzo De Silvestri [Torino], Leonardo Bonucci [Milan], Arlind Ajeti [Crotone], Faouzi Ghoulam [Napoli], Sergej Milinkovic- Savic [Lazio], Ivan Perisic [Inter], Piotr Zielinski [Napoli], Suso [Milan], Paulo Dybala [Juventus], Mauro Icardi [Inter]

/GazetaExpress/

Shikoni gjithashtu

‘”Bale dhe Benzema duhet të largohen”, shpërthejnë tifozët

 Tifozët janë të dëshpëruar dhe nuk i duan më Benzeman e Bale në skuadër. Real …