Ballina / Lajme / Bota / 17 gabimet e filmave të cilat ndoshta nuk i keni vërejtur!
Loading...

17 gabimet e filmave të cilat ndoshta nuk i keni vërejtur!

Njerëzit të cilët janë të çmendur pas filmave i kanë vërejtur këto gabime nëpër filmat e mëdhenj të cilët më së shumti i duam!

Disa nga gabimet janë në kostume, skenografi, levizje të aktorëve ndërsa disa të tjera janë gabime nga pjesa e jashtme e skenave të cilat shihen në filmime.

Shikoni mirë dhe do ti vëreni pasi që i kemi spikatur keto gabime për ju. Gjithashtu, nuk do ti shikoni më këta filma pa i vënë re keto gabime të cilat, posa ti shihni, do ju nxjerrin nga bota e filmit per disa momente.

Twilight

Reflektimi kamerës xhiruese në dritaren e makinës. Është lehtë të shihet dhe është pjesë e filmit Twilight.

Inglourious Basterd

Vëreni shenjën në anën e majt ku kemi spikatur me rreth të verdhë. Oficeri gjerman e ka shenjën në skenën paraprake ndërsa në skenën pasuese nuk e ka.

Avatar

Kur Jake e hapë kapsulen, aty nuk gjindet karrika e tij. Vetëm një moment pastaj, aty gjindet karrika e tij.

Terminator 2

Në njërën foto mund të vëreni xhaketën e personazhit të grisur nga plumbat ndësa një moment më vone xhaketa nuk është e grisur.

Përsëri, vëreni shoferin në kamionin i cili ndjek djalin…

The avengers

The Avengers
Vëreni skajin e dëmtuar të makines dhe pas një ndrrimi të kuadrit makina nuk është e dëmtuar në atë vend.
Dallas Buyers Club
Dallas Buyers Club

Filmi eshte i vendosur ne vitin  1985, por ne nje poster ne shohim poserin e Lamborghini Aventador ne murin prapa personazhit. Kjo makine eshte e vitit 2011.

Titanic

Titanic

Shikoni mbajtesen mbi kokat e personazheve…

Pirates Of The Caribben

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Shikoni personazhin nga ekipi realizues prapa rolit kryesore. Personin ne fjale e kemi shenjuar me shigjete te verdhe dhe lehtesisht mund te dalloni syze djelli dhe kapele moderne.

Terminator 3

Terminator 3: Rise of the Machines

John dhe Kate derisa fulutorojne me aeroplanin e vogel. Numri i aeroplanit eshte N3035C, por kur bie ne toke numri eshte tjeter N3973F.

Marie Antoinette

Marie Antoinette

Ehh, ketu mund te dalloni mbathjet e viteve nga shekulli 18… Aristokracia ne France!

Alien

Alien

Kur ekuipazhi gjene anijen aliene, Kane ka kapelen speciale te vene ne veshjen e astronauteve. Pasi qe sulmohet dhe e dergojne ne spital, nuk e ka te vene kapelen dhe supozohet qe ajo kapele ende figuron e humbur nga fondusi i kostumeve te filmit.

The Usual Suspects

The Usual Suspects

Aeroplani ka 4 motorr ndersa nje moment me vone i mungojne dy motorr…

Ted

Ted

John mbanë smartphone ne anen e poshtme. Duket qe nuk e ka ditur se si te mbaje telefonin…

Gladiator

Gladiator
Tani shikoni kete…

No comment…

Star Wars

Star Wars

/Megapres.al/

 

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …