Ballina / Sport / Rooney shenon golin e 200 në Premmierë Ligë ( Video)
Loading...

Rooney shenon golin e 200 në Premmierë Ligë ( Video)

 Manchester City dhe Everton kan zhvilluar ndeshjen në stadionin “Etiat” në Manchester city, në xhiron e dytë të Premier Ligës.

Të dy skuadrat luajten lojë fantastike. Kjo u dëshmua nga të dyja palët kur në pjesen e parë Rooney shenon gol. Ndërsa kjo është gola e 200 vetëm në Premier Ligë nga Rooney.

Rezultati u barazua në minute e 83’ kur Manchester City shenon gol. Në këtë ndeshje u dhan edhe dy karton të kuq Walker dhe Schneiderlin.

Kështu të dy ekipet mbeten vetëm me nga 10 lojtar në fushë. Edhe pse disa herë të dy ekipet tentuan në ndryshim të rezultatit, përseri rezultati mbeti 1:1.

Pas këtij barazimi City është në vendin e tretë, ndërsa Everton në vendin e tretë.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …