Ballina / Show Bizz / Yjet / Kylie Kristen Jenner feston datëlindjen me të brenshme
Loading...

Kylie Kristen Jenner feston datëlindjen me të brenshme

Kylie Kristen Jenner  është një personalitet amerikan i realitetit televiziv, modele, aktor, sipërmarrës, socialite dhe personalitet i medias sociale.Që prej moshës nëntë vjeçare, markën e saj kozmetike dhe praninë e saj të madhe në mediat sociale.

Në vitin 2012, ajo bashkëpunoi me markën e veshjeve PacSun, së bashku me motrën e saj Kendall dhe krijoi një linjë veshjesh, “Kendall & Kylie”. Në vitin 2015, Jenner lançoi linjën e vet kozmetike të quajtur Kylie Cosmetics,  e cila arriti numrin 1 në iTunes App Store.

Në 2014 dhe 2015, revista Time regjistroi motrat Jenner në listën e tyre të “Adoleshentëve më të Ndjeshëm të 2014” për ndikimin e tyre të konsiderueshëm në mesin e adoleshentëve në mediat sociale.  Që nga viti 2017, me mbi 95 milionë ndjekës, ajo është një nga 10 personat më të ndjekur në Instagram.  Në 2017, Jenner u vendos në listën e Forbes Celebrity 100, duke e bërë atë personin më të ri për t’u paraqitur në listë. Më 11 prill 2017, u njoftua se Jenner do të startojë në serinë e vet të spin-off, Jeta e Kylie, e cila do të  jet premierë në gushtë.

Kylie festoi datëlindjen e saj të 20 në të brndshme, ku postoi disa foto dhe tregoj linjat perfekte të trupit të saj.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

‘Xhakarta’ e “O Sa Mirë” shfaqet atraktive e veshur në të kuqe

Arta Elezaj është shndërruar ndër personazhet më të pëlqyer të hit serlait “O Sa Mirë”. …