Ballina / Lajme / 43 vjeçarja mashtrohet nga falltorja i vjedhet ari në vlerë 1000 euro

43 vjeçarja mashtrohet nga falltorja i vjedhet ari në vlerë 1000 euro

Një grua e moshes 43 vjeçare ka lajmëruar rastin në polici e cila tregon se në shtëpinë e saj ka ardhur një grua për të shitur perde dhe gjëra të tjera. Pasi zonja e shtëpisë nuk ka pranuar të blej asgjë ajo ju ka lutur për një kafe.

Në bisedë e sipër vjedhësja ka pretenduar se din të shoh fall dhe gruaja është bindur. Më pas ajo i ka kërkuar gjithë arin kinse për tu lutur.

Por ajo ka arritur të ik nga shtëpia e zonjës duke i lënë gjërat e saj aty.

Vlera e arit është 1000 euro, ndërsa policia në Shkup është duke kerkuar vjedhësen.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Takim në Qipro i rrjetit të përfaqësuesve shkencor të shteteve të ndryshme të BE-së, pjesëmarës edhe Doc. Dr. Festim Halili

Në Limassol të Qipros është mbajtur takimi i rrjetit të përfaqësuesve shkencor të shteteve të …