Ballina / Sport / Akil Gjakova fiton medaljen e artë në arenen ndërkombëtar të xhudos
Loading...

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në arenen ndërkombëtar të xhudos

Në 10 vjetorin e pavarsisë së Kosovës , Akil Gjakova, fiton medaljen e artë  në Grand Slam-in e xhudos në Paris. Kjo medalje është  medalja  e parë e artë,  për shtetin tonë në arenën ndërkombëtare në kategorinë e meshkujve.

Po në këtë garë xhudistja Distria Krasniqi, fiton medaljen e bronztë.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …