Ballina / Lajme / Kosovë / AKR ia humbë shpresat koalicionit PAN, nuk e voton Veselin
Loading...

AKR ia humbë shpresat koalicionit PAN, nuk e voton Veselin

Agim Bahtiri nënkryetar i AKR-së ka thënë për “Bota sot” se vendimi që është marrë të martën  nga kjo parti është që nuk mund të këtë koalicion me PAN-in dhe se deputetët e AKR-së nuk do të veprojnë jashtë vendimeve të partisë.

Koalicioni PAN sot e (e enjte), në seancën konstituive të Kuvendit do ta ketë të pa mundur zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit dhe formimin e qeverisë pasi që vendimi përfundimtar i partisë se Behgjet Pacollit është që mos të bëje koalicion më PAN-in dhe në asnjë mënyrë mos ta votoj as krye parlamentarin e as qeverinë.

Agim Bahtiri nënkryetar i AKR-së ka thënë për “Bota sot” se vendimi që është marrë të martën  nga kjo parti është që nuk mund të këtë koalicion me PAN-in dhe se deputetët e AKR-së nuk do të veprojnë jashtë vendimeve të partisë.

“Për votën se a do ta votojnë krye parlamentarin a jo ju duhet te flisni me deputetet e AKR-se por besoj qe jo. AKR-ja nuk do ta përkrah koalicionin PAN në asnjë mënyrë dhe thash se nuk kemi koalicion  më PAN-n” ka thëne Bahtiri.

Kurse në pyetjen se në seancën e nesërme a mund të ndodh qe AKR të votoj për kryetarin e Kuvendit, Bahtiri tha: “Ne nuk kemi koalicion më PAN dhe nuk do ta votojmë, por as nuk do të bëjmë koalicion me PAN-in” tha ai.

/BotaSot/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...