Ballina / Lajme / Kosovë / AKR thotë se po anashkalohet nga LDK’ja
Loading...

AKR thotë se po anashkalohet nga LDK’ja

Pas vendimit të Këshillit të AKR’së që kryetari i kësaj partie, Behgjet Pacolli të autorizohet që të gjejë zgjidhje për themelimin e institucioneve jashtë koalicionit LAA, nënkryetarja Albena Rashitaj tregoi se si e planifikon zgjidhjen kjo parti.

Ajo tha se Pacolli është i interesuar që vendi të mos mbetet në ngërç politik i cili mund të ketë pasoja të jashtëzakonshme.

“Ne konsiderojmë që Lidhja Demokratike e Kosovës ka ndërruar qasje sa i përket marrëveshjeve të cilat ne i kemi bërë me ta gjatë koalicionit parazgjedhor. Ka disa veprime që ata po i bëjnë duke e anashkaluar AKR’në”, tha Rashitaj për televizionin 21.

“Ne jemi ende në koalicion dhe jemi të interesuar që përbrenda koalicionit të gjejmë zgjidhje”, shtoi ajo.

/GazetaExpress/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …