Ballina / Show Bizz / Po Flitet / Aktivistja Nertila, perzgjidhet per Shqiperine ne takim global, merr edhe Kosoven me vete
Loading...

Aktivistja Nertila, perzgjidhet per Shqiperine ne takim global, merr edhe Kosoven me vete

Lissus Tilka, artistja por sot e identifikuar fort me tagrin e aktivistes, eshte nisur drejte Brukselit per te qene pjese e nje konference nderkombetare te Sigurise se shteteve.Ajo ka studiuar disa vite Diplomaci e vijon studimet per Drejtesi, dhe kjo i sherben sigurisht karrieres se saj.
Por ajo cka e ben interesante udhtimin e saj akademik eshte Konferenca Globale ne Rome e studiuesve te rinj neser, ne te cilen Nertila ka paralajmeruar se do te trajtoje edhe ceshtje te Kosoves.
Mesa duket rinia shqiptare me nje model si Nertila(e njohur edhe ne boten e arrit si Lissus), jans nje shprese serioze per reputacionin e shqiptareve.

Shikoni gjithashtu

Premierë: “ Këngë për Hashim Shalen” Projekti i ri muzikor nga Armend Shala- Mendi (Foto-Video)

Muzika popullore është thesar shumë i qmuar i popullit shqiptar. Fal artisteve të që i …

Loading...