Ballina / Show Bizz / Aktori Kreshnik Ibrahimi vazhdon suksesin me komedinë `Gurbetqari` edhe në qytetet zvicerane
Loading...

Aktori Kreshnik Ibrahimi vazhdon suksesin me komedinë `Gurbetqari` edhe në qytetet zvicerane

Nesër Zyrihu do jetë qyteti i rradhës ku aktori i njohur Kreshnik Ibrahimi do të zbarkojë për të shfaqur stand up komedinë Gurbetqari. Me këtë rast pritet një pjesëmarje e madhe e bashkëatdhetarëve shqiptarë që jetojnë në Zvicër. Shfaqja e aktorit të njohur do të mbahet në sallën e restaurantit Salmen në Schlieren kantoni i Zürichut. Ndërkohë vlenë të theksohet së pas dy paraqitjeve të kesajkomedie në München dhe Aug   sburg të Gjermanisë tani do vazhdojë edhe në qytetet e Zvicrës dhe mbarë Europës kudo që ka shqiptarë. Kreshnik Ibrahimi eshtë i pari aktorë shqiptarë që ka berë një stand-up comedy shqip në diasporë.

Shikoni gjithashtu

Premierë: “Hajde se u plaka” projekti i ri muzikor nga Romeo Imeraj (Foto-Video)

Pas shumë projekteve të sukseseshme Romeo Imeraj rikthehet fuqishem me nje super projekt. Plot ritem …

Loading...