Ballina / Lajme / Bota / Alarmi: Ja sulmet e mëdha që po planifikon ISIS
Loading...

Alarmi: Ja sulmet e mëdha që po planifikon ISIS

“Shërbimet e inteligjencës frikësohen se ISIS po planifikon të sulmojë kishat në Evropë dhe në numrin e fundit të “Rumiyah”, revista e grupit ekstremist, shfaqet një pamje e katedrales së Drezdenit (Gjermani).”

Kështu shkruan britanikja “Daily Mail”, pas konfirmimit se plani fillestar i celulës spanjolle ishte që të godiste bazilikën “Sagrada Familia”.

Katedralja e Këlnit, konfirmon “Daily Mail”, është izoluar me blloqe betoni.

Ndërsa shefi i policisë së Drezdenit konfirmon se ka marrë nga “007-at” vendase dosjen për kërcënimin e ISIS.
/SYRI.net/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...