Ballina / Sport / Albin Tahiri do ta përfaqësoj Kosovën në Lojrat Olimpike në Pyeongchang 2018
Loading...

Albin Tahiri do ta përfaqësoj Kosovën në Lojrat Olimpike në Pyeongchang 2018

Albin Tahiri shqiptari i cili do ta përfaqësoj Kosovën në Lojrat Olimpike në Pyeongchang 2018 të Koresë së Jugut, Presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi e quan edhe një fitore tjetër për 10 vjetorin e pavarësisë. Pjesëmarrja e Kosovës në Pyeongchang 2018 është një jetësim i ëndrrës së shumë gjeneratave të sportistëve tanë. Ka shkruar në rrjetin social facebook Thaç.

Postimi i plotë

Pjesëmarrja e Albin Tahirit në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchang 2018 të Koresë së Jugut është një tjetër fitore për Kosovën në dhjetëvjetorin e pavarësisë.

Në mesin e shumë shteteve, ai do ta përfaqësojë flamurin tonë, të cilin sot ia dorëzova në mënyrë solemne.

Pjesëmarrja e Kosovës në Pyeongchang 2018 është një jetësim i ëndrrës së shumë gjeneratave të sportistëve tanë. HTH

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …