Ballina / Lajme / Kosovë / Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës fiton në dy komunna ndërsa në 6 komuna shkon në balotazh
Loading...

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës fiton në dy komunna ndërsa në 6 komuna shkon në balotazh

Agron Kuçi nga AAK-ja ka fituar në Junik me 58.40 %. Ndërsa Bashkim Ramosaj ka fituar me  63.91 % në Deçan .

Gani Dreshaj në Istog nga AKK me 37.23 dhe shkon në balotazh me Haki Rugovën e LDK-së, me 43.54 %.

Zenun Elezaj në Klinë nga AAK me 26.16 % dhe garon në balotazh me Sokol Bashotën e PDK-së me 36.80 %.

Xhafer Gashi nga AAK në Fushë Kosovë  ka 49,26% shkon në balotazh me  Mehmet Krasniqin nga LDK-ja, që ka 27.46 %.

Bali Muharremaj nga AAK ka 39.9, shkon me Sali Asllanaj nga LDK-ja që ka 33.93 %.

Në Gjalovë Ardian Gjini ka 40.63 % dhe shkon në balotazh me Mimoza Kusarin-Lila që ka 31.69 %.

Ndërsa Smajl Latifi nga AAK ka 33.40 %  shkon në balotazh me Ibrahim Kryeziun e LDK-së që ka 20.45 %.

/MegaPress.al/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …