Ballina / Lajme / Ambasadori i Japonisë dhe presidenti Meta vizitojnë qytetin e trashigimisë botërore
Loading...

Ambasadori i Japonisë dhe presidenti Meta vizitojnë qytetin e trashigimisë botërore

Presidenti i Shqipërisë z. Ilir Meta së bashku me Ambasadorin e Japonisë ndodhen në një vizitë në qytetin e Beratit.

Gjatë kësaj vizite morën pjesë në një ceremoni të ndarjes së dhuratave për 100 nxënës të shkelqyer.

Madje gjatë kësaj vizite z. Meta bashk me ambasadorin e Japonisë vizituan qytetin e vjetër të Beratit.

Ndërsa z. Meta  ka shkruar në rrjetin social, se  ishte kënaqësi të vizitohet qyteti i cili është pjesë e trashëgimisë botërore , duke e quajtur  “Berati i një mbi një dritareve”.

/MegaPress.AL/

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...