Ballina / Femra / Modë / Ana Selezneva fotomodelja më e bukur në botë ( Foto)
Loading...

Ana Selezneva fotomodelja më e bukur në botë ( Foto)

Ana Selezneva (e lindur më 29 korrik 1990, Moskë, Rusi) – është fotomodele ruse. Sipas edicionit rus të Vogue, Selezneva është fotomodelja më e bukur në botë . Në vitin 2007, një agjent e ftoi atë të provonte veten si një modele, por pas dy muajsh ajo kishte punën e saj të parë në Paris. Në vitin 2008 – 2011 Anna doli u bë fytyrë e njohur  e shumë revistave të modës: Vogue italiane, franceze dhe ruse, dhe Tatler, iD, V dhe të tjerë. Ajo ka marrë pjesë në fushatat Guerlain, Calvin Klein, Yves Saint Laurent, Emporio Armani, Ralph Lauren, Versace dhe Vera Wang.

/MegaPress/

 

Shikoni gjithashtu

+ 18 / Modelja më seksi ruse

Viktoria Odintcova nga Shën Petersburgu cilësohet një modelet më seksi ruse. /MegaPress.AL.

Loading...