Ballina / Lajme / Kosovë / Arrestohen 15 shqiptar për vjedhje banesash
Loading...

Arrestohen 15 shqiptar për vjedhje banesash

Gjatë  aksioni “Prometeu tre” policia italiane ka arrestuar 15 shqiptar, pasi ishin të njohur për vjedhje të shumë banesave. Banda  shqiptare ishte në përciellje nga policia italiane dhe në momentin kur po bënin plan për vjedhje, policia nderhyn ku arrin t`i arrestoj 15 shqiptarët, ndërsa të tjerët kan arritur të ikun.

Sipas një raporti derguar mediave policia ka bashkpunuar me njërin nga pjesmarrëst e bandes, ku i kishte të gjitha informacionet për çdo lëvizje të bandes shqiptare.

Nga ana tjetër mediat italiane raportojnë se edhe grupi tjetër janë në ndjekje të policis italiane dhe pritet shumë shpejt të vihen në pranga.

Për 15 shqiptarët të akuzuar për vjedhje është duke u marur prokuroria e shtetit, ndërsa numri i shqiptarëve në burgjet italiane është me mijra.

 

/MegaPress.AL/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...