Ballina / Lajme / Bota / Arrestohen tre shqiptar pasi transportonin lëndë narkotike
Loading...

Arrestohen tre shqiptar pasi transportonin lëndë narkotike

Gjatë një aksioni policor në Itali, nga karabinjerët  kan sekuestruar 6.2 kg marijuhanë.  Bëhet e ditur se droga ishte e mbështjellur në thas të zinj.

Siç raportojnë mediat lokale italiane, kuptohet se banda ishte shqiptare dhe kishte kohe që ishin nën vëzhgim të policis italiane.

Gjatë këtij aksioni janë arrestuar Vlash Isufaj, 37 vjeç dhe nigeriani Lucky Okonoboh, 33 vjeç.

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...