Ballina / Lajme / Bota / Njesia speciale rrestohen tre shqiptar për shitje të lëndëve narkotike
Loading...

Njesia speciale rrestohen tre shqiptar për shitje të lëndëve narkotike

Jan arrstuar tre shqiptarë në Foggias të Italisë. Karabinjerët në fillim e kan rrethuar vendin ku kan qendruar të dyshuarit me lëndë narkotike.

Pasi njesia special ka interveuar në ndertesë, njëri nga ta ka hedhur një thes të zi me marihuana nga dritarja duke arritur të largohet nga ndertesa.

Ndërsa tre të tjerë janë arrestuar në ndertesë. Policia italiane gjatë kontrollit të apartamentit kan gjetur sasi të madhe droge, pasaporta fallso dhe të holla.

Policia gjatë një komunikate për media ka bërë të ditur emrin e tre shqiptarëve të arrestuar të cilët janë Paola Muhametaj, lindur më 1997, Jurgen Bubeqi (1982) dhe Xhulio Mançe (1991).

Ndërsa me rastin janë duke u marur prokuroria dhe policia është në kërkim të përsonit të katërt.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...