Ballina / Lajme / Bota / Arrestohen tre shqiptar trafikant droge
Loading...

Arrestohen tre shqiptar trafikant droge

Gjatë një aksioni policor në Greqi, janë arrestuar tre shtetas shqiptar dhe një grek të cilët mireshin me trafikim të drogës dhe shpërlarje parash.

Policia greke, me anë të mjeteve të specifikuara kan gjetur në veturat e trafikantëve të drogës vende të veçanta, të cilët i kishin krijuar posaçërisht për fshehjen e drogave.

Policia greke kan kontrolluar edhe banesat e trafikantëve ku janë gjetur 4 kg kokainë, kanabis, 144 530 euro, katër automjete private, dy motoçikleta, dy peshore precize, dhjetë telefona celularë dhe materiale për paketimin e drogës.

Lënda ka kaluar tek prokurori në Athinë, ku pritet vendimi.

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...