Ballina / Lajme / Bota / 24 vjeçari shqiptar përdorte kombinim të kartave dhe pajisje elektronike për të vjedhur në hotele luksoze
Loading...

24 vjeçari shqiptar përdorte kombinim të kartave dhe pajisje elektronike për të vjedhur në hotele luksoze

Është arrestuar një 24 vjeçar shqiptar nga policia spanjolle, pasi që ishte bërë ankth për pushuesit në hotelet luksoze në Barcelonë dhe Ibiza, raportojnë mediat spanjolle.

I riu për të hyr në dhomat e hotelit  përdorte kombinim të kartave si dhe pajisje elektronike. Mysafirëve e hotelit Magaluf, kishin filluar të ankohen te menaxheri i hotelit për vjedhjen e gjërave të tyre si loptop, ora, telefona dhe rroba.

Askush nga stafi i hotelit nuk e kishin vrejtur dhe javen e kaluar menaxheri i hotelit e kishte zënë vjedhësin në njëren nga dhomat e hotelit, por gjatë përleshjes me të i riu kishte arritur të largohet nga hoteli.

Ndërsa policia pasi identifikoj vjedhësin në kamerat e hotelit, kan arritur ta arrestojnë. Policia spanjolle  i ka konfiskuar të gjitha paisjet që përdorte për të kryer vjedhjet dhe disa gjëra të tjera që i kishte vjedhur.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …