Ballina / Lajme / Arrestohet kosovari G.I i kerkuar nga Interpol
Loading...

Arrestohet kosovari G.I i kerkuar nga Interpol

Kosovari G.I (29) i cili ishte në kërkim nga Interpoli është arrestuar nga policia maqedonase, në kufirin Bllacë e Poshtme. I njejti është derguar në stacionin policor në Çair, për procedura të matutjeshme.

Po sot nga policia maqedonase në pranga është vënë edhe iarrestuari E.T (44) , sipas MPB arrestimi i tij është bërë pasi ka qëndruar në Maqedoni dhe nuk është lajmëruar për vendqendrimin dhe kohëzgjatjen e tij.

Rasti i tij ka kaluar policis në Manastirë për procedurë të matutjeshme.

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...