Ballina / Lajme / Arrestohet Mitko Dimiskove gjatë një aksioni policor ku ju gjeten armë të ndryshme dhe snajper
Loading...

Arrestohet Mitko Dimiskove gjatë një aksioni policor ku ju gjeten armë të ndryshme dhe snajper

Është arrestuar Mitko Dimovski gjatë një aksioni policor në Tetovë.

Sipas një komunikate drejtuar mediave Ministria e Punëve të Brenshme e Maqedonisë kan konfirmuar se gjatë aksionit të kryer nga njesia speciale, Mitko Dimiskovit i janë sekuestruar 570 plumba të kalibrit 7.62 mm, dy bomba, pistoletë CZ 99 e kalibrit 9 mm të cilën e ka pasur me leje.

Qindra lloje plumbash me kalibër të ndryshme dhe një snajper të cilën poshtu e ka pasur me leje.

Ndërsa Dimiskovi është duke u mbajtur në paraburgim nga policia maqedonase, deri në një vendim të lëshuar nga gjykata.

/MegaPress.al.

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …