Ballina / Lajme / Kosovë / Arrestohet një mashkull nga Prizreni pasi dyshohet për zjarrvënie
Loading...

Arrestohet një mashkull nga Prizreni pasi dyshohet për zjarrvënie

Është arrestuar një person i gjinisë  mashkullore, pasi i njejti me 20 janar, rreth orës 3:00 të mëngjesit, në rr. “Rifat Krasniqi”, në Prizren, kishte djegur  dy vetura, u dëmtua pjesërisht një shtëpi dhe u përfshi nga flakët një shtyllë elektrike.

Sipas njoftimit policor thuhet se ka prova të mjaftueshme për personin e arrestuar, pasi në diten kritike është par në vendngjarje. Pas arrestimit është intervistuar nga policia.

Rasti ka kaluar në Prokurori dhe pritet deri në vendimin përfundimtar.

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...