Ballina / Lajme / Kosovë / Arrestohet një shqipëtar pasi i gjindet në veturë 41.2 kilogramë drogë
Loading...

Arrestohet një shqipëtar pasi i gjindet në veturë 41.2 kilogramë drogë

Një shqiptar 31 vjeçar identiteti i të cilët nuk është bërë i ditur për media nga policia greke është arrestuar, pasi është ndaluar për një kontroll nga policia greke.

Pas kontrollit në veturen e tij janë gjetur 39 paketime me kanabis, ku secila peshonte 41.2 kilogramë. Policia greke 31 vjeçarit i ka gjetur 1300 euro, 1000 lekë dhe dy telefona cellular.

Kryesi i krimeve është vënë në pranga pasi që u konstatua se vetura nuk ishte e tij por e një dileri droge i cili është në kërkim nga policia greke.

Ndërsa policia për media kan thënë se i njejti ishte i dënuar me 27 vjet burg por është liruar në mungesë të provave.

Për të njejtin person policia nga Athina dhe ajo e Korfuzit kishin lëshuar flet arrest, pasi që 31 vjeçari kishte akuzë për tentativë vrasje dhe vjedhje me armë.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …