Ballina / Lajme / Bota / Arrestohet serbi i cili u shiste drogë politikanëve
Loading...

Arrestohet serbi i cili u shiste drogë politikanëve

Policia greke ka arrestuar një serb i cili ishte në krye të një organizate kriminale. Serbi mirej me shpërndarjen e drogës në Greqi, ku blerësit ishin persona të pasur dhe politikan, kan transmetuar mediat greke.

Policia cilivile kishte hasur në disa lokale persona të pasur të cilët mernin drogë por edhe u jepnin vallëtarëve dhe vajzave të reja.

Pasi njesia speciale greke arrestuan bosin e mafisë afër Athines, ata sekuestruan 12 000 euro dhe drogë me vlerë 5 milion euro.

Policia është në kërkim të klientëve të serbit dhe janë të gatshëm të marin masa qofshin ata politikan apo persona të pasur.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …