Ballina / Zbulimi.com (page 10)

Zbulimi.com

Ravani

Përbërësit: Brumi: 10 vezë 10 lugë sheqer 12 lugë miell Sherbeti: 1 kg sheqer 0.5l ujë Përgatitja: Vezët dhe sheqerin i tundim me mikser ose tell dore për së paku 15 min. Shkumës së fituar ia shtojmë gradualisht miellin. Masën e përzijmë mirë me lugë, e derdhim në tëpsin e …

Lexo më shumë

Pasi arrestohen dy persona policia shqiptare befasohet çfarë gjen në veturat e tyre

Gjatë një operacioni të koduar si “Goes on” policia shqiptare ka arrestuar, Artur Popa, nga Kukësi, i dënuar më parë dhe Valter Cala nga Tirana, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Policia shqiptare kishte informacione të sakta për lëvizjet e dy të arrestuarëve dhe punen që ata kryenin. …

Lexo më shumë

Arrestohen tre persona të dyshuar për veprën penale vjedhje e rëndë

Rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm ishte raportuar se në zonën banuese në tuneline parë në Mitrovicë,  në një dyqan kishte ndodhur një ‘vjedhje e rëndë’. Drejt vendit të ngjarjes me urgjencë kanë reaguar njësitë policore, në kuadër të stacionit policor ‘Jugu’ në Mitrovicë, ku nga  shikimi i vendit …

Lexo më shumë

Thaçi dekoroi me “Medaljen Presidenciale Jubilare”ish shefin e UNMIKUT Bernard Kushner

Presidenti i Republikës së Kosovës z. Hashim Thaçi ka pritur në një takim ish shefin e diplomacisë franceze dhe ish shefin e UNMIK-ut, Bernard Kushner. Në këtë takim biseduan për periudhen e pas luftës deri në formimin e shtetit të ri. Presidenti z. Thaçi e falenderoj z. Kushner për kontributin …

Lexo më shumë