Ballina / Zbulimi.com (page 5)

Zbulimi.com

Vushtrria qyteti me nderprerje më të zgjatur të energjisë elektrike në Kosovë

Vushtrria është qyteti i cili ka orarin më të zgjatur të reduktimeve të energjisë elektrike. Nderprerja e energjisë elektrike deri 7 orë ka shkaktuar shqetësim tek qytetarët. Edhe pse KEDS në orët e hershme të mëngjesit ka lëshuar një komunikatë ku  thuhet se ” Për shkak të disa problemeve teknike …

Lexo më shumë

Policia e Kosovës ka konfiskuar 60 kg marihuanë në Skenderaj

Gjatë një patrollimi në Skenderaj policia e Kosovës  ka hasur dy persona meshkuj/shqiptarë, shtetas të Republikës së Shqipërisë. Pas procedurave të nevojshme të verifikimit dhe kontrollit ka rezultuar se të njëjtit ndodheshin me një automjet të tipit BMW me targa të Shqipërisë, ku gjatë kontrollit të veturës janë gjetur pesë …

Lexo më shumë

Kryeministri bullgar befason Presidentin Thaçi me……

Presidenti i Republikës së Kosovës z. Hashim Thaçi është pritur në zyren e Kryeministrit të Bullgarisë z. Boyko Borissov-in. Gjatë këtij takimi z. Borissov ka vendosur edhe flamurin e Kosovës në mesin e flamujve të BE -së dhe atë të Bullgarisë. Menjëherë pasi Presidenti z. Thaçi përshendetet me Kryeministrin bullgar ai …

Lexo më shumë

Policia shqiptare konfiskojnë 63 kg kokainë të gjitha pakot kan një kod të veçantë

Policia shqiptare në një konferencë për media ka treguar se dje kan konfiskuar 63 kg kokainë, ku secila nga to kan kode të cilat dallohen njëra nga tjetra. Gjithnjë sipas hetuesve policor, kodet identifikojnë blerësit e sasisë së kokainës. Shitësit e drogës përdorin rreth 20 kode sekrete mbi pakot e …

Lexo më shumë

Gazeta gjermane shkruan se Rama po i ndihmon Vuqiçit për ndarjen e Kosovës

Për sitauata e rënduar në Kosovë, po shkruajn edhe mediat e huaja. Madje e  përditshmja nga Frankfurti ka shkruar se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po i ndihmon presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, rreth kësaj ideje. “Një ndarje e shtetit të Kosovës, i cili ka shpallur pavarësinë më 2008, jo vetëm …

Lexo më shumë