Ballina / Lajme / Kosovë / Bahtiri takohet me përfaqësues të KFOR-it
Loading...

Bahtiri takohet me përfaqësues të KFOR-it

Kryetari i Komunës së Mitrovicës z. Agim Bahtirika,  pritur në vizitë Admiralin James Foggo, komandant i Forcave të Përbashkëta Aleate në Napoli dhe Komandanti i KFOR-in, gjeneralmajor Salvatore Cuoci, ku së bashku vizituam urën kryesore mbi lumin Ibër.

Admirali Foggo, para mediave ka deklaruar se duhet sa më shpejt të hapet ura e Ibrit, sepse është ura e bashkimit të shqiptarëve dhe serbëve.

Admirali Foggo garantoi se KFOR-i do të vazhdojë të siguroj paqe dhe siguri për të gjithë qytetarët në tërë territorin e Kosovës. Ndërsa Komandanti i KFORIT, gjeneralmajor Selvadore Cuoci dhe z. Agim Bahtiri, kan takuar edhe Kryetarin e Mitrovices së Veriut Rakiq, ku kan biseduar për vrasjen e Oliver Ivanoviq.

 

/MegaPress.AL/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …