Ballina / Sport / Barcelona vendoset në fillim të listes për nga fitimet gjatë lojrave në fotboll
Loading...

Barcelona vendoset në fillim të listes për nga fitimet gjatë lojrave në fotboll

Pas 11 vitesh fitore të Barcelones ajo arriti ta kaloj Real Madridin me shumen e fituar të hollave prej 620 milion euro.

Dihet se Reali prej më shumë se 11 vitesh ka qenë në krye të kësaj liste, ku ka thyer edhe rekord. Me këtë Reali ka arritur të mar shpëblime nga UEFA, transferime me shuma marramendëse, kontrata sponzorëve dhe shumë të drejta të tjera. Raportojnë mediat spanjolle.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …