Ballina / Show Bizz / Bashkëpunimi që po ndez, Ekremi dhe Vjollca thonë ‘Skemi pas kismet’ (Video)
Loading...

Bashkëpunimi që po ndez, Ekremi dhe Vjollca thonë ‘Skemi pas kismet’ (Video)

Projekti i fundit i këngëtarit është në bashkëpunim me këngëtaren Vjollca Hamiti. Kënga mban titullin “Skemi pas kismet” dhe vjen me tekst të Valmir Delia dhe orkestrim nga Lil Rama. Klipi është realizuar nga “Swart Albania”. Nuk është rastësisht në skenë, pasi është rritur në një familje muzikantësh. Thotë se muzikën e ka pasion që në fëmijëri. Këtë gjë vazhdon ta bëjë edhe sot e tutje, ti argëtoj e ndez flakë dasmat e gëzimet familjare kudo.

Ekrem Rama është ndër ata këngëtar që për të kënduar nuk i duhet fare mikrofoni, pasi zëri i tij jehon fuqishëm, degjohet fortë. Kënga e parë e Ekrem Krames doli në vitin 1998 dhe mbante titullin “Këto vajza të reja”. Kjo këngë u pëlqye mjaftë asaj kohe. Që moti është angazhuar nëpër ahengje e mbrëmje të ndryshme familjare, ku gjithmonë e ka ndezur atmosferen në maksimum. E, kënga që e bëri shumë të dashur për publikun, e i dha më shumë famë ishte ajo me titull “Ka me t’vra Zoti”.

Në vazhdim mund të ndiqni projektin e fundit: “Skemi pas kismet”

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …