Ballina / Lajme / Kosovë / Baton Haxhiu fyen besimtarët islam, ndërsa i kundërvihet ashpër imami Husamedin Abazi
Loading...

Baton Haxhiu fyen besimtarët islam, ndërsa i kundërvihet ashpër imami Husamedin Abazi

Baton Haxhiu në emisionin e tij ” Analiza zgjedhore” ka kritikuar hoxhollarët, se jan duke ju treguar të rinjëve përralla në Xhamia. Ndërsa i menjëhershëm ka qenë reagimi i Husamedin Abazi, imam i xhamisë ” 4 llullat” i cili përmes një postimi në Facebook, ju ka drejtuar Baton Haxhiut se xhamitë jan duke u mbushur me studentë e intelektual pasi që jan lodhur nga politika dhe përrallat e juaja. Gjatë këtij postimi i rikujton Baton Haxhiut se ” Teoria Islame Paqësore” po ju kënaq zemrat.

Më posht mund ta gjeni postimin e plotë të imamit Husamedin Abazi:

“Të rinjtë po ndëgjojnë përralla ne Xhami”
Baton Haxhiu, sonte ne: Analiza zgjedhore

O Baton Haxhiu edhe sa kohë do vazhdoshe me shprehë varferine intelektuale dhe ofendimin e Hoxhallarëve dhe Praktikuesve Muslimanë Shqiptarë?! Xhamitë sot i ke te mbushura me studente dhe intelektuale që jam i bindur se secili prej tyre ka lexu dhe lexon më shumë se ju. Këta njerëz nuk po i durojnë Përrallat e juaja dhe te ngjashmëve si ju dhe prandaj po e gjejne veten ne Ligjeratat e Hoxhallarëve të cilët respektojnë Intelektin e tyre dhe ofrojne Teorinë Islame Paqësore e cila po ua flladitë zemrat dhe po ua mbushë mendjen. Me plotë pergjegjesi e them se ky eshte realiteti i shumices se Hoxhallareve dhe Xhamive tek ne.
H.A

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...