Ballina / Show Bizz / Bëhuni gati për baladën kushtuar dashurisë nga Gjon Ukaj
Loading...

Bëhuni gati për baladën kushtuar dashurisë nga Gjon Ukaj

“Dashni mke vra” kështu do të titullohet balada që vjen këto ditë para festës së të dashuruarve nga artisti Gjon Ukaj. Këngëtari për këtë baladë mjaft të bukur ka bashkëpunuar me orkestruesin Ardian Kastrati, me tekst nga Kreshnik Avdiu dhe do të vijë me një klip mjaft të bukur vetëm pas disa ditëve. Këngëtari vazhdon të jetë një prej emrave shumë të angazhuar në mbrëmjet muzikore krysisht në Diasporë në këtë kohë atje ku edhe jeton, e megjithëse ai nuk harron që herë pas herë të sjellë ndonjë këngë të re për të gjithë ata që e ndjekin dhe e duan muzikën e ti.

Shikoni gjithashtu

Premierë: “ Këngë për Hashim Shalen” Projekti i ri muzikor nga Armend Shala- Mendi (Foto-Video)

Muzika popullore është thesar shumë i qmuar i popullit shqiptar. Fal artisteve të që i …

Loading...