Ballina / Lajme / Berisha: Brigjet e Shqipërisë janë brigje të një vendi pa shtet
Loading...

Berisha: Brigjet e Shqipërisë janë brigje të një vendi pa shtet

Akuzat e politikanëve drejtuar njëri tjetrit janë bërë kohëve të fundit si top futbolli. Përveq në Kosovë , ku politikanët bombardojnë me akuza njëri tjëri tjetrin kjo po ndodh edhe në Shqipëri.

Ish kryeministri Sali Berisha, akuzon Edi Ramen për vdekjet e pushuesëve në detrat shqiptare. Ku gjatë këtij sezoni veror kan vdekur 21 pushues, ndërsa i quan të paftë të cilët nuk kan qenë në gjendje tu ofrojnë pushuesëve as një lloj ndihme të shpejt shpëtimi.

Berisha në profilin e tij në facebook thot  ” Me viktimen e sotme numri i pushuesve qe u mbyten vetem ne ujerat e brigjeve te detrave te vendit këtë sezon turistik, kalon me mbi katër herë numrin e pushuesve të mbytur në te gjitha brigjet e detrave të Europes.

Kjo shifer e paregjistruar kurrë më parë në Shqiperi, dëshmon kështu se brigjet tona janë brigje të nje vendi pa shtet, brigje në të cilat, pavarësisht nga taksat qe paguajne pushuesit, jeta e tyre nuk kushton asgjë dhe  kundër rrezikut që paraqet uji, nuk investohet qofte dhe një qindarkë nga qeveria apo bashkitë për shpëtimin e njerëzve në rrezik mbytje”, a shkruar Berisha. / MegaPress/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …