Ballina / Show Bizz / Bianca Junzell “ Godet” Fuqishëm tregun e muzikes me albumin e par (Foto-Video)
Loading...

Bianca Junzell “ Godet” Fuqishëm tregun e muzikes me albumin e par (Foto-Video)

Në mesin e shumë shqiptarve që fal artit të tyre po na bëjn krenar në botë kësaj liste i shtohet dhe një shqiptare tjeter, Bianca Junzell është emri me i ri që i bashkohet emrave të mdhenjë të muzikes shqiptare në bote. Ka pak jave që Bianca ka publikuar këngën e re mirpo kënga tani ndegjohet në të gjitha platformat online dhe në radiot me të mëdha kombtare në Suedi.

Bianca aktualisht është duke bashkpunuar me shtepi diskogfarike më të mdha në botë, këngët e reja po punohen ne Dubai dhe Europe. Bianca është emri që pritet shumë shpejt të jetë pjes e shqiptarve më të sukseseshem në bote.

Tani në youtube është lansuar pjesa e par e Albumit në gjuhen shqipe që përmban 11 kënge. Ky album bën që artistja në fjal të ofrohet më shumë me vendlindjen meqense frymzimin për gjithë projektin vjen nga femirija e Biances.

Shikoni gjithashtu

Premierë: “ Këngë për Hashim Shalen” Projekti i ri muzikor nga Armend Shala- Mendi (Foto-Video)

Muzika popullore është thesar shumë i qmuar i popullit shqiptar. Fal artisteve të që i …

Loading...