Ballina / Lajme / Bota / Bllokohen banorët në Alpet zvicerrane përshkak të rënjes së borës
Loading...

Bllokohen banorët në Alpet zvicerrane përshkak të rënjes së borës

13 mijë persona në Zvicerr janë mbetur të bllokuar në Alpet zvicerrane. Autoritetet zvicerrane janë duke ju dalur në ndihëm turistëve të huaj dhe banorëve përreth.

Ekipet emergjente janë duke përdorur ekipet emergjente për t`i zhbllokuar rrugët por pa sukses, përshkak të bores së madhe.

Ndihma është duke ju dhënë me helikopter, pasi që raportohet se hapja e rrugëve është e pamundëshme për sot dhe se mund të zgjat me ditë të tëra

 

/MegaPress.AL/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …