Ballina / Lajme / Bota / Bruksel, sulmoi ushtarët me thikë, qëllohet nga policia (Foto)
Loading...

Bruksel, sulmoi ushtarët me thikë, qëllohet nga policia (Foto)

Një burrë është qëlluar në qendër të Brukselit pasi sulmoi dy ushtarë me thikë.

Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë se zona është bllokuar nga policia dhe ka shumë ekipe emergjence në rrugë.

Dëshmitarët thonë të kenë dëgjuar të shtëna armësh. Nuk është e qartë nëse sulmuesi u ka mbijetuar të shtënave.

Policia e Brukselit ende nuk është deklaruar për incidentin.

 

/GazetaExpress/

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...