Ballina / Lajme / Kosovë / Bujupi: Haradinaj një vjet pazare me Kadrinë për postin e tij
Loading...

Bujupi: Haradinaj një vjet pazare me Kadrinë për postin e tij

Donika Kadaj Bujupi nga LVV-je, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook, se Haradinaj tregtoj me Veselin. Jo lavdinë e tij të luftës, por lakminë e tij për pushtet. Pushtetin nëpërmjet një monedhe të trefishtë. Një vjet pazare me Kadrinë për postin e tij. Me monedhën kundrejt 205.000 nënshkrime qytetarësh kundër demarkacionit. Monedhën kundrejt arrestimeve tona përderisa negocionte fshehtas me Pronto. Monedhën e Dukagjinit për SHIK-un.

Shkrimi i plotë:

Haradinaj tregtoj me Veselin. Jo lavdinë e tij të luftës, por lakminë e tij për pushtet. Pushtetin nëpërmjet një monedhe të trefishtë. Një vjet pazare me Kadrinë për postin e tij. Me monedhën kundrejt 205.000 nënshkrime qytetarësh kundër demarkacionit. Monedhën kundrejt arrestimeve tona përderisa negocionte fshehtas me Pronto. Monedhën e Dukagjinit për SHIK-un.
E tëra në emër të ndryshimit. Të ndryshimit të tij të vazhdueshëm për qëllimin e njëjtë, ku mund të ndryshojë vetëm emri i Isës dhe ku do mbetej qëllimi i Kadrisë.
Atë qëllim e ndryshon vetëm një emër, Vetëvendosje! Vetëm një numër: 35!
Organizata e vetme që ka dëshmuar se ka ecur me idealet e Bedri Shalës dhe Bekim Berishës –Abeja.
Fitorja është afër. Mobilizimi dhe organizmi vazhdon deri në festën e natës së 11 qershorit!

/MegaPress/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...