Ballina / Lajme / Kosovë / Burim Berisha dhe Rufki Suma fitojnë në raundin e parë pa balotazh
Loading...

Burim Berisha dhe Rufki Suma fitojnë në raundin e parë pa balotazh

Kandidati i pavarur i Hanit të Elezit, Rufki Suma dhe kandidati i LDK-së për Fushë Kosovën, Burim Berisha, kanë arritur që të marrin mandatin e tretë qeverisës pa balotazh.

Në zgjedhjet e djeshme komunale të mbajtura dje me 22 tetor  Rufki Suma sipas  KQZ-së ka arritur të marrë 2 mijë e 823 vota apo 57,32%.

Burim Berisha ka arritur të marrë 8 mijë e 103 vota apo 63,41%.

Numër të ngjashëm të votave kishin marrë edhe në zgjedhjet e 2013-ës dhe 2009-ës.

Vlen të theksohet se edhe në rundet e më hershme të kandidimit të tyre kan fituar në raundin e parë.

/MegaPress.al/

 

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …