Ballina / Sport / Carvajal mund të mbyllë karrierën si pasojë e sëmundjes në zemër, e konfirmon kardiologu
Loading...

Carvajal mund të mbyllë karrierën si pasojë e sëmundjes në zemër, e konfirmon kardiologu

Carvajal prej pak ditësh mësoi se vuante nga një sëmundje në zemër e cila do e shkëpuste për pak kohë nga fusha e blertë.

Fillimisht u cilësua si një sëmundje e cila origjinën e kishte nga gripi ppr nuk paska qenë e tillë. Mbrojtësi më i mirë në botë për krahun e majtë mund të mbyllë karrierën e tij parakohe si pasojë e kësaj sëmundjeje.

Kardiologu i cili po merret me mjekimin e tij tha: “Problemi në zemrën e Carvajal është shumë i rrezikshëm për një futbollist, i duhet një kohë e gjatë pushimi ose ndoshta të tërhiqet nga futbolli.”

Ky është një lajm i tmerrshëm jo vetëm për Realin e Madridit por dhe botën mbarë pasi Carvajal shikohet si një nga mbrojtësit më me perspektivë për të ardhmen pasi është një titullarë i padiskutueshëm tek Real Madrid ka fituar 3 Champions League dhe është vetëm 25 vjeç. / albeu.com /

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …

Loading...