Ballina / Auto / Ngjarje

Ngjarje

EGY, fituesja e Best new artist dhe Best Female artist në ,,Shkodra Fest” (foto dhe video)

Egy është një këngëtare vetëm 17 vjeç, por e cila që në fillim hyri rrëmbimshëm në skenen muzikore, duke rrëmbyer dy çmime në ” ShkodraFest 3″ Best new artist dhe Best Female. E gjithë kjo ka ardhur falë bukurisë dhe interpretimeve të veçanta të saj. Shumë shpejt do ta shohim …

Lexo më shumë

Në Teatrin e Qytetit “Istref Begolli”, më 24 nëntor vjen premiera e komedisë “Republika e brekëve” nga prof. Jeton Ahmeti.

Shfaqje vjen nën regjinë e prof. Jeton Ahmetaj, ndërsa asistentë regjie janë Flormend Shabaj dhe Agon Bala. Në kastën e aktorëve të kësaj shfaqje janë: Flormend Shabaj, Fitore Broqi, Agon Bala, Herodita Ramshaj, Fisnik Sykaj, Luan Daci, Shpresa Salihaj dhe aktor mysafir është Veton Osmani.  

Lexo më shumë

BBC: Këto janë rreziqet apokaliptike që mund të zhdukin gjithë popullsinë e Tokës

Cilat rreziqe apokaliptike kanë më shumë gjasa të fshijnë nga faqja e dheut të gjithë popullsinë e Tokës?  NË KËTË DEKADË Ngordhja e bletëve: Pesticidet dhe parazitet mund të vrasin bletët. Në këtë mënyrë nuk ndodh pllenimi i drithërave dhe ushqimi mbaron. NË KËTË SHEKULL Armageddoni bërthamor: Shpërthen lufta bërthamore. Pluhuri i …

Lexo më shumë