Ballina / Auto (page 2)

Auto

Në Teatrin e Qytetit “Istref Begolli”, më 24 nëntor vjen premiera e komedisë “Republika e brekëve” nga prof. Jeton Ahmeti.

Shfaqje vjen nën regjinë e prof. Jeton Ahmetaj, ndërsa asistentë regjie janë Flormend Shabaj dhe Agon Bala. Në kastën e aktorëve të kësaj shfaqje janë: Flormend Shabaj, Fitore Broqi, Agon Bala, Herodita Ramshaj, Fisnik Sykaj, Luan Daci, Shpresa Salihaj dhe aktor mysafir është Veton Osmani.  

Lexo më shumë

“Debat n’shilte” – Nje debat pa kolltuqe, pa autoritete, pa komplekse -FOTO-

“Debat n’shilte” Serinë e gjatë të debateve, do ta nisim me një temë shumë interesante nga fusha e psikologjisë. Të gjithë ata që studiojnë psikologjinë apo që janë admirues të psikologjisë, mund të kenë pyetur ndonjëherë, se “Çfarë e bën të suksesshëm psikoterapinë?”. Disa përgjigje në këtë pyetje do t’i …

Lexo më shumë

Fatmir Izairi: S’kam premtuar të pamundurën, por e kam bërë të pamundurën t’i realizoj premtimet e bëra

I ftuar sonte në emisionin debativ në televizionin Uskana të ftuar ishin kandidatët për kreun e komunës së Zhelinës nga të gjitha partitë mirëpo i vetmi që kishte guxim të merte pjesë në këtë debat ishte kandidati i BDI-së njëherit dhe kreu aktual i komunës, z. Fatmir Izairi. Izairi shpalosi …

Lexo më shumë

BBC: Këto janë rreziqet apokaliptike që mund të zhdukin gjithë popullsinë e Tokës

Cilat rreziqe apokaliptike kanë më shumë gjasa të fshijnë nga faqja e dheut të gjithë popullsinë e Tokës?  NË KËTË DEKADË Ngordhja e bletëve: Pesticidet dhe parazitet mund të vrasin bletët. Në këtë mënyrë nuk ndodh pllenimi i drithërave dhe ushqimi mbaron. NË KËTË SHEKULL Armageddoni bërthamor: Shpërthen lufta bërthamore. Pluhuri i …

Lexo më shumë