Ballina / Auto (page 3)

Auto

Fillon sezoni veror, rrugët e Londrës mbushen me super-vetura të parkuara në vende të ndaluara (Foto)

Kryeqyteti i Anglisë është mbushur edhe këtë vit, me super-vetura të cilat pronarët e tyre të pasur, i parkojnë në vende të ndaluara. Ferrari, Lamborghini, Porsche, McLaren dhe Masserati janë në mesin e këtyre makinave, që kanë zënë vend kryesisht në rrugët luksoze lokale të shtrenjta, transmeton Telegrafi. Pronarë e …

Lexo më shumë

Gjykata Speciale e gatshme të nisë punën brenda shtatë ditësh

Gjykata Speciale për krime lufte (Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit Special) do të jetë e gatshme për punë brenda shtatë ditësh, përfshirë edhe trajtimin e rasteve gjyqësore.  Fillimi i punës është mundësuar pas harmonizimit të Rregullores së Procedurës dhe Provave të kësaj gjykate me Kushtetutën e Kosovës. Tani, …

Lexo më shumë