Ballina / Femra / Karriera

Karriera

EGY, fituesja e Best new artist dhe Best Female artist në ,,Shkodra Fest” (foto dhe video)

Egy është një këngëtare vetëm 17 vjeç, por e cila që në fillim hyri rrëmbimshëm në skenen muzikore, duke rrëmbyer dy çmime në ” ShkodraFest 3″ Best new artist dhe Best Female. E gjithë kjo ka ardhur falë bukurisë dhe interpretimeve të veçanta të saj. Shumë shpejt do ta shohim …

Lexo më shumë

Femrat shpenzojnë mesatarisht katër muaj të jetës duke vendosur çfarë të veshin

Mesatarisht gratë shpenzojnë rreth katër muaj gjatë jetës së tyre duke menduar se çfarë të veshin në punë. Pra, mesatarisht çdo ditë gratë i shpenzojnë 14 minuta duke bërë zgjedhjen e rrobave, e cila është ekuivalente me dy ditë e gjysmë në vit, transmeton MegaPress. Nëse themi se karriera e …

Lexo më shumë

Me shumë sukses kanë perfunduar xhirimet e filmit “Klithma”

Sot me sukses përfunduan xhirimet e filmit “Klithma”, i subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosoves. Filmi artistik Klithma është prodhim i produksionit Kosovar, realizuar nënë regjinë e regjisorit Korab Lecaj dhe i subvendionuar nga QKK. Rolet kryesore, burri dhe gruaja interpretohen nga aktori i mirnjohur Hazir Haziri dhe Arjola Demiri, …

Lexo më shumë

Në Kanada shfaqet filmi HEROI i profesorit të Fakultetit të Arteve të Kosovës, regjisorit Luan Kryeziu.

Këtu do të shihni pamje të shfaqjes së filmit Heroi të regjisorit Luan Kryeziu nëpër kinematë e Kanadasë. Filmi HEROI është film i metrazhit të gjatë ku si temë trajton gjendjen e ish luftëtarëve të luftës së fundit në Kosovë. Filmi është subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës dhe prodhuar …

Lexo më shumë

Foto +18/ Katherina Upton femra që çdo mashkull do ta ëndërronte

Katherine Elizabeth Upton  është një modele amerikan dhe aktore, e njohur për paraqitjet e saj në çështjen Sports Illustrated Swimsuit. Upton u emërua “Rookie of the Year” pas shfaqjes së saj të parë në 2011.  Ajo ishte gjithashtu subjekt i 100 vjetorit të “Vanity Fair”. Upton gjithashtu është shfaqur në …

Lexo më shumë

Eva Murati, bukuroshja shqiptare për të cilën shkruajnë mediat ballkanike

Eva Murati është një personazh për të cilën po bëhet bujë jo vetëm në mediat shqiptare por edhe në ato ballkanike. Sot thuja se nga të gjitha shtetet ballkanike, mediat kanë bërë prezantimin e Eva Muratit për opinjonin e tyre. Eva është prezantuar vazhdimisht si shembull i suksesit dhe model …

Lexo më shumë