Ballina / Fun / Deshtime

Deshtime

Ministria e Kulturës anulon ,,Konkursin e Brendshëm” të cilësuar si të jashtëligjshëm nga artistët

Në një njoftim zyrtar në web faqen e MKRS-së është bërë publike anulimi i konkursit për zgjedhjen e drejtorit të Qendrës Kinematografike të Kosovës, QKK-së. Artistë dhe filmbërës nga shoqatat Unioni i Artistëve të Filmit të Kosovës dhe shoqata e filmbërësve të Kosovës ARTE 7 menjëherë kishin reaguar për një …

Lexo më shumë

Theu vitrinën e lokalit, goditet nga vetura teksa largohej (Video, +16)

Burri i paemëruar nga Lubliniec i Polonisë, është goditur nga vetura derisa po përpiqej të largohej nga hapësira ku shkaktoi rrëmujë. Pasi theu xhamat e vitrinës së një lokali, ai sulmoi edhe një kalimtar rasti që po i kërkonte të ndalonte këto veprime të dhunshme, transmeton MegaPress. “Ndëshkim i menjëhershëm …

Lexo më shumë