Ballina / Fun (page 3)

Fun

Sukses i mrekullueshëm i alpinistes shqiptare Uta Ibrahimi

Urime Kosovë e Shqipëri ngjitja në Manaslu 8163m. Uta Ibrahimi alpiniste nga Kosova, njera ndër alpinistet më të sukseshme shqiptare ka arritur edhe një sukses të jashtëzakonshëm. Ja postimi i saj i mrekullueshëm: Urime Kosovë e Shqipëri ngjitja në Manaslu 8163m. Edhe pse në këtë copë të vogël të akullit …

Lexo më shumë

Intervista e rrallë e Isa Boletinit: Shqiptarët nuk do të heqin dorë nga Shkupi, Janina, Gjakova…

Nga Aurenc Bebja-Paris Gazeta franceze, “Le Radical”, ka botuar, të mërkurën e 9 prillit 1913, në faqen n°3, intervistën e patriotit dhe trimit shqiptar, Isa Boletini, në lidhje me përcaktimin e kufijve të Shqipërisë. Atdhetari shqiptar, ashtu siç i ka hije një lideri, ka mbrojtur asokohe çështjen e kombit tonë, …

Lexo më shumë

Theu vitrinën e lokalit, goditet nga vetura teksa largohej (Video, +16)

Burri i paemëruar nga Lubliniec i Polonisë, është goditur nga vetura derisa po përpiqej të largohej nga hapësira ku shkaktoi rrëmujë. Pasi theu xhamat e vitrinës së një lokali, ai sulmoi edhe një kalimtar rasti që po i kërkonte të ndalonte këto veprime të dhunshme, transmeton MegaPress. “Ndëshkim i menjëhershëm …

Lexo më shumë

Berberet femra në Vietnam, trajtim special për meshkujt. (video)

Në një video të postuar në internet duken berberet femra të Vietnamit të cilat bëjnë trajtim shumë special meshkujve. Siç edhe mund te shihni ne videon e postuar ne internet, keto trajtime nuk behen vetem per turistet por edhe per vendoret te cilet konsiderojne te nevojshme kete gje. Ndersa turistet …

Lexo më shumë

Në Kanada shfaqet filmi HEROI i profesorit të Fakultetit të Arteve të Kosovës, regjisorit Luan Kryeziu.

Këtu do të shihni pamje të shfaqjes së filmit Heroi të regjisorit Luan Kryeziu nëpër kinematë e Kanadasë. Filmi HEROI është film i metrazhit të gjatë ku si temë trajton gjendjen e ish luftëtarëve të luftës së fundit në Kosovë. Filmi është subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës dhe prodhuar …

Lexo më shumë

Pellasgët, stërgjyshët e shqiptarëvet të sotëm, zhvilluan një qytetërim shumë të rëndësishëm, paragrek

Ky “fis i madh”, pellasgët, stërgjyshët e shqiptarëvet të sotëm, pasi u nisën që në kohët parahistorike nga India, u përhapën kudo, në Azinë e Vogël, në Thrakë, në Maqedoni, në Epir, në gjithë Greqinë, në Ishujt e Detit të Mesdheut, në Itali, në Egjypt, në bregdetin e Libysë (Afrikës), …

Lexo më shumë