Ballina / Lajme / Kosovë

Kosovë

Vushtrria vërshohet nga reshjet e shiut ndërsa banorët mbesin pa ujë të pijshëm

Me reshjet e shiut në këtë fundjavë janë rikthyer edhe problematikat në Vushtrri . Fshatrat e Vushtrrisë  janë izoluar nga përmbytjet ujit.  Sipas qytetarëve uji ka depërtuar edhe brenda shtëpive të tyre duke u dëmtuar edhe gjërat brenda në shtëpi. Ndërsa lëvizjet me automjet janë gati të pamundëshme përshkak të …

Lexo më shumë

Policia e Kosovës ka konfiskuar 60 kg marihuanë në Skenderaj

Gjatë një patrollimi në Skenderaj policia e Kosovës  ka hasur dy persona meshkuj/shqiptarë, shtetas të Republikës së Shqipërisë. Pas procedurave të nevojshme të verifikimit dhe kontrollit ka rezultuar se të njëjtit ndodheshin me një automjet të tipit BMW me targa të Shqipërisë, ku gjatë kontrollit të veturës janë gjetur pesë …

Lexo më shumë

Kryeministri bullgar befason Presidentin Thaçi me……

Presidenti i Republikës së Kosovës z. Hashim Thaçi është pritur në zyren e Kryeministrit të Bullgarisë z. Boyko Borissov-in. Gjatë këtij takimi z. Borissov ka vendosur edhe flamurin e Kosovës në mesin e flamujve të BE -së dhe atë të Bullgarisë. Menjëherë pasi Presidenti z. Thaçi përshendetet me Kryeministrin bullgar ai …

Lexo më shumë

Thaçi udhëton në Sofia

Presidenti i Republikës së Kosovës  z. Hashim Thaçi ka udhëtuar në bullgari, përkatësisht  në Sofie  me ftesen e kryeministrit bullgar, Boyko Borisov. Thaçi do të takohet  me liderë të Ballkanit Perëndimor dhe përfaqësuesit më të lartë të BE-së. Në kë takim pjesmarrës janë kryeministrin bullgar, Boyko Borisov, presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude …

Lexo më shumë

Gjenerali Rrahman Rama dekorohet me “Medalje Presidenciale”

Gjenerali i FSK-së z. Rrahman Rama është nderuar me ” Medalje Presidenciale Jubilare” nga Presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi, në shenjë njohje të udhëheqjes dhe profesionalizimit të treguar gjatë punës së tij. Performanca e tij e jashtëzakonshme gjatë kryerjes së detyrave dinamik në sherbim të popullit e dalloi në …

Lexo më shumë
Loading...