Ballina / Lajme (page 10)

Lajme

Arrestohen dy persona pasi e kërcenojnë një polic në Mitrovicë

Në orët e mesditës së datës 24  janar 2018, Policia në Mitrovicë  ka arrestuar dy  persona të dyshuar për veprën penale ‘kanosje  ndaj personit zyrtar’. Rasti i kanosjes  është raportuar të ketë ndodhur rreth orës 11:00, në rrugën ‘Mbretëresha Teutë” në  Mitrovicë, në kohën kur zyrtari policor ishte duke komunikuar …

Lexo më shumë

Lekaj takohet me ambasadorin slloven Bojan Bertoncelj

Ministri i Infrastrukturës, z. Pal Lekaj ka pritur në zyren e tij ambasadorin e Sllovenisë z. Bojan Bertoncelj, si dhe Janez Satjoviqin, nga kompania sllovene “Kontel”. Gjatë këtij takimi Lekaj ka njoftuar ambasadorin slloven për projektet të cilat janë duke u realizuar nga Ministria e Infrastrukturës. Me Ambasadorin Bertoncelj kan biseduar …

Lexo më shumë

Që nga nesër KRU “Prishtina” do të filloj të ndëshkoj konsumatorët e ujësjellësit

Drejtoria rajonale e ujësjellësit në Prishtinë, ka lëshuar një komunikat për media se nga 25 .01.2018 do të fillojë të marrë masa ndëshkuese për të gjithë borxhlinjtë e shërbimeve të ujësjellësit dhe kanalizimit. Në fillim do të shkyqen nga ujësjellësi, ku do të pasohet me ndëshkime të mëvonshme. Në shkyçje do …

Lexo më shumë
Loading...