Ballina / Lajme (page 125)

Lajme

Ushtria, ekstremizmi dhe shtrirja e autoritetit në veri – temat kryesore të sigurisë së Qeverisë së ardhshme! (Video)

Parandalimi dhe rehabilitimi i grupeve me prirje ekstremiste, transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri të Kosovës, dhe shtrirja e autoritetit shtetëror në veri të vendit, do të jenë prioritetet e Qeverisë së re, thonë njohësit e çështjeve të sigurisë – në emisionin “Përballje”, produkt i Telegrafit me …

Lexo më shumë

Alarmohet amerikanët, në Arizona ka filluar pothuajse gjithçka të shkrihet nga temperaturat ekstreme prej 50 gradë (Foto)

Temperaturat më të larta në Phoenix të Arizonës (SHBA), ishin shënuar më 26 qershor të vitit 1990, kur mbi këtë shtet amerikan qytetarët panë të tmerruar në termometër se temperatura kishte arritur në 50 gradë Celsius.   Megjithatë, temperaturat e larta që janë duke mbizotëruar në këtë shtet këto ditë, …

Lexo më shumë

Shqipëria votoi, rezultatet preliminare nuk priten sot (Video)

Në Shqipëri u mbyll procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare. Partia Socialiste pretendon fitoren. Optimizëm ka edhe nga Partia Demokratike. Megjithëse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shtyu me 60 minuta – për në orën 20.00 – mbylljen e procesit të votimit, për të nxitur një pjesëmarrje më të madhe, sërish përqindja …

Lexo më shumë