Ballina / Lajme (page 20)

Lajme

Vritet myslimani vetëm pse ishte në lidhje me një grua të fesë tjetër, e sulmoi me sëpatë dhe shpatë – dhe i vuri flakën me kerozinë (Video, +18)

Një burrë mysliman që punonte në ndërtimtari është rrahur për vdekje në Indi, nga ana e një hindusi të nervozuar i cili bëri një veprim të tmerrshëm. Sulmuesi është identifikuar si hindus i cili lufton kundër myslimanëve të cilët i akuzon për “dashurinë ndaj xhihadit”. Ai ka filmuar viktimën duke …

Lexo më shumë

Thaçi mer pjesë në Konferencen e Parisit të Forumit Ekonomik Ndërkombëtar të Kontinentit të Amerikës

Kosova, çdoherë e më shumë, po e forcon subjektivitetin e vet ndërkombëtar dhe po punon me përkushtim për realizimin e synimit tonë për integrim në BE dhe NATO. Sot në Konferencën e Parisit, e cila po zhvillohet në kuadër të Forumit Ekonomik Ndërkombëtar të Kontinentit të Amerikës, theksova se Kosova …

Lexo më shumë

Depërtohet nga Amerika për vrasje në Shqipëri ndodh e papritura në Itali

Mediat amerikane kan informuar se krimineli Lul Lucaj i cili ishte i kërkuar nga autoritetet shqiptare për vrasëje ishte arrestuar nga policia amerikane. Lucaj një kohëishte  ishte nën mbikqyrjene e autoriteteve të emigracionit, por ata zbuluan se Lul Lucaj kishte flet arrest në Shqipëri. Policia amerikane e kishte përcjellur Lul …

Lexo më shumë

Thaçi ndihet krenar me punen e Këshillit Gjyqësor të Kosovës ( Foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës z. Hashim Thaçi,ka shkruar në një postim në rrjetin social facebook ka shkruar se ndjehet krenar me punen e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, me përkushtimin e prokurorëve e gjyqtarëve, si dhe me përkrahjen e institucioneve shtetërore dhe tërë shoqërisë. Postim i plotë Sivjet e kemi …

Lexo më shumë