Ballina / Lajme (page 3)

Lajme

Kryeministri bullgar befason Presidentin Thaçi me……

Presidenti i Republikës së Kosovës z. Hashim Thaçi është pritur në zyren e Kryeministrit të Bullgarisë z. Boyko Borissov-in. Gjatë këtij takimi z. Borissov ka vendosur edhe flamurin e Kosovës në mesin e flamujve të BE -së dhe atë të Bullgarisë. Menjëherë pasi Presidenti z. Thaçi përshendetet me Kryeministrin bullgar ai …

Lexo më shumë

Policia shqiptare konfiskojnë 63 kg kokainë të gjitha pakot kan një kod të veçantë

Policia shqiptare në një konferencë për media ka treguar se dje kan konfiskuar 63 kg kokainë, ku secila nga to kan kode të cilat dallohen njëra nga tjetra. Gjithnjë sipas hetuesve policor, kodet identifikojnë blerësit e sasisë së kokainës. Shitësit e drogës përdorin rreth 20 kode sekrete mbi pakot e …

Lexo më shumë

Gazeta gjermane shkruan se Rama po i ndihmon Vuqiçit për ndarjen e Kosovës

Për sitauata e rënduar në Kosovë, po shkruajn edhe mediat e huaja. Madje e  përditshmja nga Frankfurti ka shkruar se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po i ndihmon presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, rreth kësaj ideje. “Një ndarje e shtetit të Kosovës, i cili ka shpallur pavarësinë më 2008, jo vetëm …

Lexo më shumë

Thaçi udhëton në Sofia

Presidenti i Republikës së Kosovës  z. Hashim Thaçi ka udhëtuar në bullgari, përkatësisht  në Sofie  me ftesen e kryeministrit bullgar, Boyko Borisov. Thaçi do të takohet  me liderë të Ballkanit Perëndimor dhe përfaqësuesit më të lartë të BE-së. Në kë takim pjesmarrës janë kryeministrin bullgar, Boyko Borisov, presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude …

Lexo më shumë

Gjenerali Rrahman Rama dekorohet me “Medalje Presidenciale”

Gjenerali i FSK-së z. Rrahman Rama është nderuar me ” Medalje Presidenciale Jubilare” nga Presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi, në shenjë njohje të udhëheqjes dhe profesionalizimit të treguar gjatë punës së tij. Performanca e tij e jashtëzakonshme gjatë kryerjes së detyrave dinamik në sherbim të popullit e dalloi në …

Lexo më shumë

Haradinaj është takuar me me presidentin e BERZH-it, Suma Chakrabarti

Kryeministri i Republikës së Kosovës z. Ramush Haradinaj është takuar  me presidentin e BERZH-it, Suma Chakrabarti. Gjatë këtij takimi z. Haradinaj ka  shpalosur detaje të projekteve, me të cilat Kosova u prezantua në samitin e sotëm. Z. Haradinaj nga presidenti Chakrabarti dhe përfaqësuesit e BERZH-it ka kërkuar mbështetje të mëtejme për …

Lexo më shumë
Loading...